Home

RESULTATS DE LA FASE LOCAL DEL CERTAMEN D'INTERPRETACIÓ COMARCAL VEGA BAIXA-BAIX VINALOPÓ

El 17 de desembre de 2011 tingué lloc, en la seu de la nostra Societat, la fase local del Concurs Comarcal d’Interpretació Vega Baixa-Baix Vinalopó, en una sessió doble de matí i vesprada. En les categories establertes de vent fusta, corda/piano, vent metall i precussió, tant per a solistes com per a grups, participaren alumnes de la nostra escola de música.

En aquesta edició, el jurat va estar format per:

- Loreto Mallol Sala, presidenta del jurat, amb veu i sense vot.

- Clara Alfonso poveda, secretària del jurar, amb veu i sense vot.

- Manuel Mondéjar Criado, vocal tècnic, amb veu i vot.

- Yolanda Gil García, vocal tècnic, amb veu i vot..

- María Dolores Mas Mas, vocal tècnic, amb veu i vot..

- Ramón Mas Soler, com a delegat de la Junta Comarcal de la FSMCV.


Els membres del jurat destacaren la notable qualitat interpretativa de tots els participants, els van donar l’enhorabona a tots i van animar els guanyadors perquè facen un esforç extra per a participar en la fase final d’aquest concurs, que se celebrarà en Coix els dies 6, 7 i 8 de juliol, cosa que deixarà el prestigi de la nostra Societat en molt bon lloc.

Per la seua banda, el president de la Societat, Julián Mas Talavera, en declaracions a aquesta pàgina web, volgué felicitar en nom de la junta directiva a tots els participants i, molt especialment, a la direcció de l’escola de música i claustre de professors, per l’excel·lent treball formatiu que estan desenvolupant, gràcies al qual la “Unión Musical” de Crevillent tindrà un brillant futur.


Els resultats foren els següents:

MODALITAT: VENT FUSTA - CORDA I PIANO

SOLISTES 4ª CATEGORIA:

· Reves d’ Enfants .............................................................................. E. Bozza

Daniel Márquez Escolano – Saxofón (PRIMER PREMI)

· La Sauge......................................................................................... A. Ameller

Manuel Tomás Ferrández Rubio – Saxofón (SUPLENT)

SOLISTES 3ª CATEGORIA:

· Gavotte des damoiselles................................................................... E. Bozza

Ariadna Mas Mas – Saxofón

· Scherzo................................................................................................... Weber

Victoria Santiago Ramírez – Violoncelo (SUPLENT)

· Concierto en Sol M (2n i 3er mov.)........................................................ Seitz

Roser Penalva Martínez – Violín (PRIMER PREMI)

SOLISTES 2ª CATEGORIA:

· Sarabande et allegro..................................................................... G. Grovlez

Aitana Mira García – Saxofón

· Nocturno.............................................................................................. Gaubert

Ana Villaescusa – Flauta (PRIMER PREMI)

· Five Bagatelles (1er mov)................................................................. G. Finzi

José Antonio Berenguer – Clarinete (SUPLENT)

SOLISTES 1ª CATEGORIA:

· Cantabile and presto............................................................................ Enesco

Laura Hernández Penalva – Flauta (PRIMER PREMI)

MODALITAT: VENT METALL - PERCUSSIÓ

SOLISTES 4ª CATEGORIA:

· The Hunt ....................................................................................... Tradicional

Francisco Javier Ramírez Candela – Trompa (SUPLENT)

· Jadis......................................................................................... Jérôme Naulais

Oscar Berenguer Jover – Trombón (PRIMER PREMI)

SOLISTES 3ª CATEGORIA:

· Romanze Sentimentale........................................................... Lucien Niverd

Alejandro Gil Asensi – Bombardino (PRIMER PREMI)

SOLISTES 2ª CATEGORIA:

· Nocturno op.7........................................................................... Franz Strauss

Ismael Hernández Penalva – Trompa (PRIMER PREMI)

SOLISTES 1ª CATEGORIA:

· Elegy for Mippy II (for Trombone alone)..................... Leonard Bernstein

Joan Puigcerver Navascuez – Trombón (PRIMER PREMI)

GRUPS

GRUPS 3ª CATEGORIA:

· La tertulia del café............................................................................ J. Haydn

Trío de Flautas: Alba Lillo, Delfina Mas e Isabel Alfonso (PRIMER PREMI)

· Dúo nº 5 .......................................................................................... A. Romero

Dúo de Clarinetes: Paula Torres y Nuria Torres (SUPLENT)

GRUPS 2ª CATEGORIA:

· La cumparsita ............................................ Rodríguez Arr. Ruth S. Jeanné

Trio de Percusión: Jesús Calderón, Samuel Bernabeu y Pedro Amores (PRIMER PREMI)

Joomlart